TÜKSİAD’dan 2015’in İlk Buluşması

Tüm Kuruyemiş Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜKSİAD) 9-10 Ocak tarihlerinde bir toplantı düzenleyerek 2015 Mayıs Ayında Osmaniye’de düzenlenmesi planlanan Genel Kurul Organizasyonu’nu ve sektörel genel durumu değerlendirdi.

2014 yılının Kasım ve Aralık ayında gerçekleştirilen faaliyetlerin değerlendirmesinin de yapıldığı TÜKSİAD Buluşmasında öncelikli gündem konusu TÜKSİAD Genel Kurul Organizasyonu idi.

Mayıs 2015’te düzenlenecek Organizasyon’da TÜKSİAD, TÜBİTAK-MAM (Marmara Araştırma Merkezi) ile işbirliği halinde yürütülen yer fıstığı çalışmalarının sonuç raporu paylaşılacak: Ekim 2012 yılında başlatılan araştırma projesi “Bazı Kuruyemiş Ürünlerinin Raf Ömürlerinin Belirlenmesi ve Kalitesinin İyileştirilmesini” içeriyor. 30 ay süren araştırmanın sonucu TÜKSİAD Genel Kurul Organizasyonu’nda açıklanacak.

TÜRKSİAD INC’i görüştü
Ayrıca 22-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek INC (Uluslararası Sert Kabuklu Meyveler ve Kuru Meyveler Konseyi Internationmal Nut and Dried Fruit Couincil) Kongresi’ne katılım ve TÜKSİAD’ın mali durumu buluşma da masaya yatırıldı.

Kuruyemiş Sanayicileri ve İşadamlarıyla sektörün durumu ile ilgili sayısal veriler paylaşıldı.
INC’nin kapsamında, her sene TÜKSİAD tarafından gerçekleştirilen Kuruyemiş ve Kuru Meyve Sektörü İç Pazar Büyüklüğü’ne ilişkin araştırma taslağı da katılımcılarla paylaşıldı.

Program kapsamında 10 Ocak 2015 Cumartesi günü TÜKSİAD Üyelerinden Muammer ÇELİK’in Çolaklı’da yeni kurduğu Yörükler Obası Tesisi’de Dernek üyeleri tarafından ziyaret edildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir