10. Mersin Agrodays Günleri Verimli Geçti

10. Mersin Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı (10. Mersin Agrodays) 05-08 Mart 2015 tarihleri arasında CNR Yenişehir Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. 14.000 m2 alanda 120 civarında katılımcıyı bir araya getiren fuar, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Mersin’de 10. kez düzenlenen Agrodays; tarım, gıda ve hayvancılık alanında hizmet veren yerli ve yabancı 120 firmayı buluşturdu. Çok sayıda ziyaretçi tarafından gezilen Fuar, tarım ve hayvancılık alanındaki gelişmelerin kitlelerle buluşmasını sağladı.

T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile bu yıl Fuar ivme kazandı. Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda ekonomik kalkınmaya hız verecek ve milli ekonomiyi canlandıracak etkinlik ve organizasyonları destekleyen T.C. Ekonomi Bakanlığı, 10. Mersin Agrodays’e destek verdi. Böylece hükümet tarafından; ihracatın artırılması, ihraç ürünlerinin çeşitlendirilmesi, ihraç ürünlerine yeni pazarlar bulunması ve pazar payımızın korunması amaçlanıyor. Bu çerçevede; yurtdışından ziyaretçilerin artışı için çalışmalarda bulunuluyor.

Dünya ülkeleri 10. Mersin Agrodays günlerinde buluştu Akdeniz İhracatçılar Birliği organizatörlüğünde; Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Endonezya, Fas, Güney Afrika Cumhuriyeti, Irak, Karadağ, Kazakistan, Kosova, Makedonya, Romanya, Rusya Federasyonu, Sudan, Ukrayna, Umman ve Yemen’den firma temsilcilerinin katılımıyla oluşturulan alım heyeti tarım, gıda ve hayvancılık konusundaki gelişmeleri yakından takip ederek Türkiye’de uluslar arası ticari ilişkilerin artışı için bağlantılar kurmaya ortam hazırladı.

AKY Technology 10. Mersin Agrodays’i ziyaret etti. Teknoyeniliklerin takipçisi AKY Technology şehirdeki fuar etkinliklerini yakından takip ediyor. Türkiye ve dünyada Bakliyat Sektörüne hizmet eden AKY Technology, Mersin’in önde gelen kuruluşlarından biri olarak fuarda bulundu ve gelişmeleri yakından takip etti.

Gökmen Akyürek, Fuar ile ilgili şu açıklamada bulundu: “ Dünya, Mersin Agrodays gibi etkinliklerle artık daha da küçük. Dünyanın diğer ucunda hayat bulan yeni bir uygulama, icat ya da hizmetten hemen haberin olabiliyor. Ayrıntılı olarak inceleme yapma ve fikirleri kıyaslama şansın oluyor. Firma, piyasa, ülke için en uygun gelişmeyi, ürünü tercih edebiliyorsun. Böyle etkinliklere devletimizin desteğinin sürmesini bekliyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir