Mersin Bakliyat Sektöründe Atak Üstüne Atak

Mersin, Türkiye Bakliyat Ticaretinin döndüğü en önemli şehirlerden biridir. Mersin Limanı üzerinden de dünyanın pek çok noktasına bakliyat çeşitlerini göndermek ve pek çok noktadan da ülkeye ürün çekmek mümkündür. Mersin, yeni kurulan bakliyat ve kuruyemiş işleme tesisleriyle bu alandaki iddiasını koruyor. 2022 yılı Mayıs ayı içerisinde; Armada Foods, Fenomer ve Bereket Pazarlama gibi firmalar yeni tesis yatırımlarıyla şehirde dikkat çektiler.

ARMADA FOODS YENİ TESİSİNİ 3. MTOSB’DE KURDU

Dünya Bakliyat Sektöründe önemli bir yeri olan Armada Foods Mersin-Tarsus 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni bir mercimek işleme tesisi kurdu. Saatte ortama 5 ton kapasiteyle çalışan üretim parkurunda; AKY Technology markalı 2 adet kapalı eleme makinesi Excell, Taş Ayırma Makinesi ve Hafiftane Ayırma Makinesi bulunuyor. Bu yatırım Armada Foods’a hayırlı olsun.

FANOMER, BAKLİYAT İŞLEME TESİSİ KURULUMUNA BAŞLADI

Mersin Bakliyat Sektörüne değer katacak bir yatırımı da Fanomer Firması yaptı. Öncelikli olarak nohut ve fasulye üzerine çalışacak olan Bakliyat Eleme Tesisi’nden ortalama 5 ton ürün alınması planlanıyor. Üretim parkurunda; Açık Elek, Hafiftane Ayırma Makinesi, Taş Makinesi bulunan tesis, Mersin’e katma değer sağlayacak bir diğer yatırım olarak yükseliyor.

BEREKET PAZARLAMA BAKLİYAT İŞLEME TESİSİ KURULUMU TAMAMLANDI

Mersin için faydalı bir diğer yatırımı da “Bereket Pazarlama” yaptı. Önce Mersin sonra da Türkiye Bakliyat Piyasası için önemli bu Bakliyat İşleme Tesisi, saatte ortalama 5 ton ürüne çalışacak. Açık Elek, Hafiftane Ayırma Makinesi, Taş Makinesi, Fotosorter Renk Ayırma Makinesi (7 Kanallı) bulunan üretim parkuru, son teknoloji makinelerden oluşuyor. Öncelikli olarak nohut ve fasulye temizleyecek tesis Bereket Pazarlama’ya hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir