UFUK KURUYEMİŞ “DÜNYA MARKASI OLMAYI HEDEFLİYOR”

Ekran Resmi 2015-07-27 08.48.47

La Recolte Du Monde, Sayın Halil Kurt’u ağırladı ve kendisi ile keyifli bir sohbet gerçekleştirildi. Ufuk Kuruyemiş’in geçmişi, bugünü ve gelecek planları ile ilgili bilgileri içeren röportajı aşağıdaki satırlarda bulabilir ve Kuruyemiş Sektörüne hizmet veren değerli bir firma ile daha tanışabilirsiniz.

Sizi tanıyabilir miyiz?
Ufuk Kuruyemiş bir aile şirketidir. 1983 yılında kuruyemiş sektöründeki üretimimiz başladı. 30 yılı aşkın süredir Adana ve çevre illerde hizmet veriyoruz. Adana Kozan Yolu üzerinde küçük bir işletme olarak kurulduk ve zaman içerisinde büyüyerek ticari yolculuğumuzu sürdürdük. Şimdi Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapıyoruz. Adana ve çevre illerde kuruyemiş sektöründe saygın bir firmayız. Teknolojik makinelerle daha kaliteli ürünler ürettikçe pazarlama ve satış ağımızı genişlettikçe saygınlığımız da adımız da büyüyecek. Hedefimiz daima ilerlemek!

Hizmetlerinizden bahseder misiniz?
Kuruyemiş ürünlerini paketleyerek iç piyasaya sunuyoruz. Çekirdek çeşitlerinden fıstığa, leblebi çeşitlerinden cevize, kahveye kadar geniş bir ürün yelpazemiz var. Ayrıca yakın dönemde şekerleme alanına da el attık. Günümüzde kuruyemişin tamamlayıcı öğesi şekerleme. Biz de zamana uyduk ve bu ürünü hizmet çerçevemize dahil ettik.

Şirketinizi uzun vadede görmeyi planladığınız yerden bahseder misiniz?
Adana Organize Bölgesi’nde yapmış olduğumuz yeni tesisimizle birlikte kapasitemizi daha da artırarak bir dünya markasına dönüşmek. Alanımızda Uluslararası Kalite Belgesi sahibiyiz. Bu kalitede çalışmayı sürdürürsek gelecekte her şey olasıdır. Biz bir aile şirketiyiz. Bizden sonra gelen neslin de en az bizim kadar azimli ve çalışkan olacağına inanıyorum. 

AKY Technology ile tanışma hikâyenizi bizimle paylaşır mısınız?
Ekran Resmi 2015-07-27 08.55.38Gökmen Bey ile mazimiz eski dostluğumuz baki. Gökmen Akyürek bağlantısı ile geçmişte bir eleme makinesi edindik. Onu kullanıyoruz. Ayrıca, zaman içerisinde makinemize Gökmen Bey’in geliştirdiği yeni teknoloji öğeleri ilave ettik: Taş ayırıcı, hafif tane ve silolar. Bu yenilikler iş üretim sürecimizi rahatlattı.Şimdi AKY Technology’yi ziyaret ederken yeni teknolojileri de inceleme fırsatım oldu. AKY sektörümüze faydalı icatlar geliştiriyor. Gerçekten bu firmanın varlığından mutluluk duyuyorum. Gökmen Bey, kesinlikle bu sektördeki firmaların işini kolaylaştıracak çözümler sunuyor.

Bu yıl kuruyemiş sektörüne nasıl geldi?
Geçen yıl ürünleri don vurması nedeni ile kuruyemiş sektöründe bu yıl bayağı bir fiyat artışı oldu. Piyasada daralma yaşandı. Dövizin de anormal derecede yükselmesi ile kuruyemişçiler için 2015 yılı daha da çetin geçti. Ama ilerisi iyi olacak inancındayız.La Recolte Du Monde’nin ilk sayısı çıktı. Siz ikinci sayımızda yer alacaksınız. Dergiyi inceleme şansınız oldu mu? Fikirlerinizi öğrenebilir miyim?Dünyadan ve Türkiye’den firmaları tanıma ve sektörde ki son teknoloji makineleri bulabildiğim bir yayın olduğu için beğenimi kazandı. Yolu açık olsun. Dergiyi takibe devam edeceğim. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir