YENİ BİR MARKA İLE TANIŞIN! “MATO TARIM ÜRÜNLERİ”

Ekran Resmi 2015-07-27 08.38.54

Denizli ilinin Çivril ilçesi, bereketli topraklara sahip. Adı dahi bu bereketi anlatmak için konulmuş: “Çivril” Selçuklular döneminde Anadolu’ya göç eden Çağatay Türklerinin kullandığı Çağatay Türkçesine ait bir tanımlamadır ve anlamı “suyu bol olan yer”, “sulak yer” demektir. La Recolte Du Monde, Denizli’nin Çivril ilçesinde ayçekirdeği üretimi yaparak toptan satış gerçekleştiren Sayın Mehmet Ali Topal’ı ağırladı. Bakliyat sektörüne yakın zamanda merhaba diyen MATO Tarım Ürünleri hakkında bilgi aldı. MATO’nun bugününü ve gelecek planlarını konuştuğumuz röportajımız başlıyor.

Firmanızdan bahseder misiniz?2013 yılında Denizli’nin Çivril İlçesinde tesisimizi kurarak faaliyete başladık. MATO Tarım Ürünleri, 1,5 Trilyonluk bir yatırımdır. Çivril’in bereketli topraklarından elde edilen ayçekirdeği, buğday ve haşhaş vb. ürünlerin piyasaya toptan satış yapıyoruz. Ayçekirdeği tesisimiz var: Yıllık kapasitemiz 1.500 Ton. Ancak ileriki günlerde tesisi büyüterek fazlasını üretmeyi hedefliyoruz.

MATO Tarım Ürünlerini kurmaya nasıl karar verdiniz?Çivril yöresi, menderes’in suyu ile besleniyor ve bereketli topraklarımız var. Ayçekirdeği yetiştiriciliğinde başarılıyız. Bu konuda öngörülü davranarak Ayçekirdeği tesisi kurma kararı aldım. Şimdi sektöre toptan satışlarımız var ancak ileride ürünümüzü kendi markamız altında paketlemeyi ve satışa sunmayı planlıyoruz. Kuruyemiş sektöründe markalaşmak en büyük hedefimiz.

Türkiye’de kurulan bakliyat firmaları ile ticari ilişkilerinizden bahseder misiniz?Türkiye’de ki firmalar ihtiyaçlar doğrultusunda oluşturduğu makineler ve kurulumunu gerçekleştirdiği tesisler, üretimde bize avantaj sağlıyor. Ben de bunu fark etmiş biri olarak genel bakliyat sektöründe ki firmalar ile ticari ilişkilerini sürdürüyorum. Kurmayı düşündüğümüz ayçekirdeği tesisi ile ilgili olarak görüştüğümüz, deneyimli ve sektörde isim yapmış, firmalar ön planda tabiki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir