FOTOSORTER’DEN ÜSTÜN TEMİZLİK

Ekran-Resmi-2015-06-24-14.59.54

Çay konusunda özel çalışan Tea Sorter’dan Laboratuvar Tipi Renk Ayırma Makinesine; 2 Kanallı Renk Ayırma Makinesinden 7 kanallıya kadar AKY Technology’nin geliştirdiği Fotosorter Serisi, özellikleri ile fark yaratıyor.

Ürünü özel sistemle renklerine göre ayıran Fotosorter Serisi ürün içerisindeki izmariti bile fark ederek ayıklıyor.

 

AKY Technology tarafından geliştirilen özel dizayn Fotosorter Serisi, değişik oranlarda ürün çıkışı sağlayan kanal sayısı ile ihtiyaca göre ürün verme özelliğine sahip. Mahsul içerisinde bulunan rengi bozuk ürünlerin ayrıştırılması için kullanılan Fotosorter Serisi, küçük ölçekli numune veya ürünleri renklerine göre hızlı bir şeklide ayrıştırır ve ürünü karşılar.

Fotosorter Serisi, CCD Renkli Kamera özelliği ile görünmez denilen ürünü görür. Çalışma prensibi şöyledir: Işığa duyarlı birim olan ve silisyum- hücrelerden oluşan CCD Algılayıcı, düşen ışığın gücüne göre tepki verir. CCD Algılayıcının her noktası, algılanan aydınlık yoğunluğuna bağlı olarak bir elektrik itmesi üretir. Renkli ve siyah- beyaz olmak üzere iki türlü kamera sistemi mevcuttur. Siyah- beyaz kamera ile tek renkten oluşan beneksiz (pirinç, fasulye vb.) olan ürünlerin ayıklanmasında kullanılır. Renkli kamerada ise bütün kuruyemiş ve kuru bakliyat çeşitlerinin temizlenmesinde kullanılır.

Gelişmiş teknoloji Fotosorter Serisi mahsulü, kalıntılardan ve kalitesiz üründen ayırır. Makine izmarit gibi en nadir rastlanan kalıntıları dahi algılama özelliğine sahiptir. AKY Technology renk ayırma makineleri ile fark yaratır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir