“TOROS AGRO, KALİTE VE GÜVENİ KORUYARAK İSTİKRARLI BİR ŞEKİLDE BÜYÜYECEK”

1986 yılından beri, bakliyat sektörünün içerisinde bulunan ve çekirdekten yetişerek sektörün her kademesinde çalışan Arif Tanrısevsin, 20 yıllık Tekinler Dış Ticaret Müdürü görevinden sonra, kendi markasını kurarak yol alma kararı aldı. Henüz 1 yıllık bir kuruluş olan Toros Agro, Sayın Arif Tanrısevsin’in 30 yıllık iş deneyimi ve güçlü beşeri bağları nedeniyle kısa sürede sektörde tutundu. Tanrısevsin, “ Toros Agro, 30 yıllık deneyimimi arkama alarak kurduğum bir kuruluş. Dürüstlük ve kaliteden, asla ödün vermeden Toros Agro’yu büyütmek hedefimdeyim. Mersin Bakliyat Piyasası’nda varlığımı başarılı işlerle güçlü bir şeklide hissettireceğim.” dedi.

1980’li yıllarda Mersin Bakliyat Piyasasının en canlı olduğu dönemlerde, sektöre atılan Arif Tanrısevsin, alt kademelerden işletme müdürlüğüne kadar yükselmiştir. 2001 ve 2004 yılları arasında kendi işini yürüten Tanrısevsin, 2016 yılında cesur bir karar alarak Toros Agro’yu kurmuştur. 2017 Temmuz Ayından beri de Tekinler Dış Ticaret Genel Müdürü görevinden ayrılarak, aktif olarak kuruluşunun başına geçmiştir. Tanrısevsin, Mersinli ve iki kız çocuğu babasıdır.
Tanrısevsin, “Toros Agro yılların birikiminin sonucudur.”
Bakliyat sektörünün mutfağından yani çekirdekten yetiştiğini belirten Tanrısevsin Toros Agro’nun ismini, Mersin’in eteklerinde kurulduğu Toros Dağları’ndan aldığını söylemiştir. Mersinli kimliği nedeniyle ve Mersin Bakliyat Piyasasına on yıllar boyunca hizmet verdiği için de bu ismi seçtiğini, belirtmiştir.
Tanrısevsin, bir tesis kurmak için beşeri ve maddi olarak nelere gerek olduğunu sorduğumda ise şu yanıtı vermiştir: “Cesaret, tecrübe, yaptığın işi iyi bilmek, sektörde iyi bilinmek ve güçlü bağlantılara sahip olmak ve tabi ki olmazsa olamaz gereklilik sermayedir.”
Toros Agro günde 50 ton ürün eliyor.
Tanrısevsin, “Toros Agro, şuan için kırmızı mercimek, nohut ve fasulye ürünlerini elemektedir. Tesisimizde son teknoloji makineler bulunmaktadır.
Eleme, renk ayırma, paketleme makinelerimiz ile günde 50 ton kapasite ile çalışıyoruz.”
Toros Agro’nun gelecek hedeflerinden de söz eden Tanrısevsin, ilk olarak markanın bilinirliğin artırmayı, ürünün kalitesini kanıtlayarak piyasada firmaya duyulan güveni artırmayı böylece sağlam adımlarla ilerlemeyi hedeflediklerini belirtti.
Ayrıca, “Üretim tesis alanı ve depolama alanını ileriki zamanlarda genişletmeyi planladıklarını sözlerine ekleyen Tanrısevsin, “Yakın gelecekte iç ve dış piyasada bakliyat ticaretini başarı ile yapan Türk firmaları arasındaki yerimizi almak için çalışıyoruz.” dedi.

toros_1

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir