Bulgaristan’daki tüm ihtiyaçlarınız için size yardım ediyoruz

Tüm dünyada artış eğilimi gösteren Doğrudan Yabancı Yatırımlar tarım ve gıda sektörlerinde de her geçen gün artmakta. Ülkelerin karşılıklı ortak faydasına dayalı bir sistem çerçevesinde gerçekleştirilmesi hedeflenen bu tür yatırımlar kapsamında, yurtdışında yatırım olanaklarına yönelik olarak Devletimiz tarafından da destekler mevcut. AKY Technology, bu durumun farkında olarak geleceğini planlıyor ve ülkeler arası ticari iletişimi güçlendirecek adımlar atıyor.
Bulgaristan Ofisi geçtiğimiz günlerde açıldı. Bulgaristan bir tarım ülkesi. Gerek coğrafi yakınlığı, gerekse hali hazırda yakın ticari ilişkilerde bulunduğumuz ve cazip yatırım teşvik uygulamaları bulunan Bulgaristan’a yönelik yatırım olanaklarını şirketimiz araştırmıştır. Ayrıca Türkiye Bakliyat sektörüne hizmet eden ve Bulgaristan’da iş yapmak isteyen firmaların işini kolaylaştıracak bilgi yardımında da bulunacak bir Ofis kurmuştur. Bu çerçevede Bulgaristan Şirket Ortağımız Sn. Güner Tuna ile sanal röportaj gerçekleştirdik.

Ekran Resmi 2015-05-27 09.54.40
Sn.  Güner  TUNA AKY  TECHNOLOGY  Bulgaristan  Ofisi

Güner Tuna sizi tanıyabilir miyiz? 1971 Bulgaristan doğumluyum. Mühendislik Fakültesi Makine bölümünden mezun olduktan sonra eğitim aldığım alanda çalışmaya başladım. 15 yıla yakın süredir de makine sektöründe faaliyet göstermekteyim. Bugüne kadar işimle ilgili yenilikleri yakından takip ettim. Bundan sonra da böyle olacak. Gökmen Akyürek EOOD yakın zamanda Bulgaristan’da kuruldu. Şubeniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Sayın Gökmen Akyürek’le uzun bir zamandan beri tanışıyoruz ve geçmişte pek çok işte birlikte çalıştık. Kendisi Bulgaristan bakliyat piyasasını iyi bilir. Ona geçmişten gelen bir güvenim var. İş ahlakı gelişmiş bir insandır, öngörülüdür. Gökmen Bey’in teklifi üzerine böyle bir yapılandırılmaya gidildi. Hepimize Hayırlı uğurlu olmasını dilerim.

Türkiye Bakliyat ve Kuruyemiş Sektöründen kuruluşlar Bulgaristan’a iş yapmak istediğinde sizden yardım alabilecekler. Peki, bu yardımların neler olduğu hakkında sizden bilgi alabilir miyiz? Ülkemizde yatırım yapacak Türk İşadamlarına kapımız sonuna kadar açık, işlerini kolaylaştırmak için memnuniyetle yardımcı oluruz. Bulgaristan Bakliyat ve Kuruyemiş Sektöründeki firmaların hemen hemen hepsi hakkında bilgimiz var. Firma bilgilerinden konaklama, ulaşıma ve araçgereç için gerekli olan bilgilere kadar… Türkiye’den Bulgaristan’a iş yapmaya gelen işadamlarına bu bilgileri vererek yardımcı olmayı hedefliyoruz. Böylece bizimde ticari iletişim ağımız gelişecek. Gökmen Akyürek EOOD’nin Bulgaristan’daki gelecek planları nelerdir? Tabi ki hedefleri Büyük tutmaktayız. Ancak özetle söylemem gerekirse, “Bakliyat ve Kuruyemiş Sektöründe kendi işimizde bir numara olmak ve bu başarıyı yakaladıktan sonra korumak istiyoruz.” Gökmen Bey’in de dediği gibi “Gelecekte BulgaristanTürkiye arasında özellikle tarım alanında daha çok iş yapılacak!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir