MTOSB 2015 Yılı 6 Aylık Faaliyet Değerlendirme Toplantısı Tamamlandı.

12640376_582711295213609_8392174890434166420_o

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi  (MTOSB) Yönetim Teşkilatı, 29 Ocak 2016 tarihinde “2015 yılı son 6 aylık değerlendirme toplantısı” düzenledi. Geçen yıl verilen hizmetlerin bölgede fabrikası bulunan sanayici ve işadamlarına anlatıldığı toplantıda; MTOSB Başkanı Sabri Tekli tarafından katılımcıların istek, görüş, talepleri dinlendi ve çözüm önerilerinde bulunuldu. 15.00’de başlayan Toplantı 3 saat sürdü.

Berdan Cıvata A.Ş. ve AKY Technology bölgeye sağladıkları katma değer ve kazandıkları ulusal başarılar dolayısıyla ödüle layık görüldü. Berdan Cıvata Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi ve AKY Technology İcra Kurulu Başkanı Gökmen Akyürek’e ödülleri takdim edildi.

 

MTOSB 2015 Yılının son yarısında hayata geçirilen faaliyet ve hizmetleri bir toplantı düzenleyerek OSB’de Kuruluş’u bulunan girişimciler ile paylaştı. 29 Ocak tarihinde düzenlenen toplantıda başarılarıyla Türkiye genelinde adından söz ettiren iki OSB üyesi Kuruluş, AKY Technology ve Berdan Cıvata Yöneticilerine başarılarından dolayı ödülleri takdim edildi.

 MTOSB Yönetimi açıkladı

Birinci ve İkinci Sanayi Bölgesi’nde 2015 yılının son 6 aylık döneminde yapılan yatırımlar hakkında bilgi verildi. Kanalizasyon hatlarındaki iyileştirme çalışmaları, itfaiye teşkilatındaki yeni yatırımlar, 35 firmanın 567 elemanına uygulamalı yangın eğitimi, Botaş’tan indirimli doğalgaz alımı, İçtaş Firması ile anlaşılarak %15 indirimli elektrik alımı gibi başlıklar açıklandı.

Ayrıca toplantıda gerçekleşen sunumda; MTOSB’de solar enerjisine destek veren düzenlemelerin başladığını böylece yenilenebilir enerji kullanımının önünün açıldığı vurgulandı. Elektrik hatlarının yıllık bakımının yapıldığını ve 1 Organize Sanayi Bölgesi’nde elektrik hatlarının yeraltına alınacağının da belirtildiği sunumda, günde 3000 aracın MTOSB’den giriş yaptığı ve bu bölgedeki olası güvenlik sorunlarının yaşanmaması için giriş kapılarına 24 saat kayıt yapan kameraların takıldığını, güvenlik önlemlerinin 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde de arttırılacağının sözü verildi. Yine 2. Sanayi Bölgesi’ne 8 ay içinde Atık Su Arıtma Tesisi kurulması hedefleniyor. Çukurova Kalkınma Ajansı’ndan alınan 750 Bin TL değerindeki hibe 2007 yılında yapılan 1. Bölgedeki atık su arıtma tesisinin eskiyen yerlerini onarmak için kullanılacak. MTOSB Akademi Uygulaması ile bölgedeki kuruluşların çalışanları her ay bir konuda eğitim vermek hedefleniyor.

AKY Technology’ye ödül verildi

AKY Technology, KOSGEB 4. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’nde Türkiye genelinde 4000 firma içerisinde seçilerek İnovatif Girişimci Ödülü’nü kazanmasından dolayı MTOSB tarafından da ödüle layık görüldü. MTOSB Başkanı Sabri Tekli’nin elinden ödülü, AKY Technology İcra Kurulu Başkanı Gökmen Akyürek aldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir