Ahbib Başkanı Veysel Memiş Oldu

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’ne (AKİB) bağlı olarak hizmet veren; Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçılar Birliği (AHBİB) Yeni Yönetim Kurulu Başkanı, Memişoğlu Tarım Genel Müdürü Veysel Memiş oldu.

Bünyesinde 8 birliğe bağlı 22 bin üye bulunan Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nde (AKİB) yaşanan seçim süreci sonunda; Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Olağan Genel Kurulu 2022 yılının Nisan ayında düzenlendi. AHBİB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Veysel Memiş seçildi.

Akdenizli ihracatçıların çatı örgütü olan ve genel sekreterliği Mersin’de bulunan Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nde (AKİB) seçim heyecanı yaşandı. Bünyesinde 8 birlik bulunan ve Adana, Kayseri, Karaman, Antakya ve İskenderun’da irtibat ofisi olan AKİB, 22 bin üyesi ile Türkiye’nin en büyük meslek örgütlerinden biri olma özelliğine sahip.


Yaklaşık 3 bin 479 üyeye sahip olan ve AKİB’in önde gelen birliklerinden olan AHBİB’in; 24- 25 Nisan 2022 tarihlerinde, başkanlık seçimleri yapıldı ve AHBİB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Veysel Memiş seçildi. Memişoğlu Tarım Genel Müdürü Veysel Memiş aynı zamanda Belçika Krallığı Mersin Fahri Konsolosluğu görevini de yürütüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir