ÖZBEKİSTAN AGROTECH EXPO 2018 YOLDA

Uzbekistan-Agrotech-Expo

13. kez düzenlenecek olan AgroExpo Uzbekistan/ Agrotech Expo Uzbekistan 2018, 30 Mayıs- 2 Haziran tarihlerinde kapılarını ziyaretçilerine açacak. Tarım ve gıda işleme endüstrisi için önem arz eden fuar, uluslararası arenada sektör temsilcilerini buluşturacak. Yabancı üreticiler ile Özbekistan’dan gelen alıcıları buluşturacak etkinlik 3 gün sürecek.

Özbekistan, üreticiler ile alıcılar arasında köprü kuran önemli bir uluslararası fuar olarak, Dünya Tarım ve Gıda İşleme Endüstrisi tarafından kabul görüyor. AgroExpo Uzbekistan Fuarı’nın resmi web sitesinden edinilen bilgiye göre; 2017 yılında düzenlenen fuara, 12 ülkeden 7.200 ziyaretçi geldi. Ayrıca Almanya’nın tarım teknolojileri alanında önde gelen 11 üretici firmasından oluşan bir ticaret heyeti de organizasyonda yerini aldı.

Özbekistan Tarım Bakanlığı, Özbekistan’ın tüm şehir ve bölge belediyeleri fuarda bulundu. Özbekistan Hükümeti, fuara katılımcı olarak farklı ülkelerden katılan ve ürün teshir edecek firmalara gümrükleme işlemlerinde özel yardım ve ayrıcalıklar sağlıyor.

Özbekistan’da tarım makineleri, bitki üretimi, hayvancılık ve işleme teknolojileri alanında iddialı olan bu fuarda Türkiye’den firmalar da yerini alacaktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir