Ceviz Yetiştiriciliği Teknolojileri ve Pazarlama Fuarı Yolda

[one_half]

19- 22 Şubat 2020 tarihinde ANTALYA CAM PİRAMİT’te sektörün Devlerini Buluşturuyor…

 Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek olan CEVİZ TÜRKİYE FUARI, sektörün tek ve en büyük organizasyonu olarak ilgililerine hizmet verecek.

Elka Fuarcılık ve Ziraat Ajansı işbirliği ile 19-22 Şubat 2020 tarihleri arasında Antalya Cam Piramit‘te gerçekleşecek olan Fuar, dört gün süresince Ceviz ile ilgili her türlü ürün ve hizmetin sergilenerek profesyonellerle buluştuğu bir ticari platform olacak.

Ceviz yetiştiriciliğinden makine ve ekipmana, pazarlamasından ticaretine, tüketici ürünlerinden teknolojilerine kadar geniş bir yelpazede gerçekleşecek olan Fuar, ilgili oda ve derneklerin de tam desteğini alarak yola çıktı. Tüm yurttan ve yurt dışından ilgililerin davet edileceği organizasyon ülke ticaretinin ve ihracatının gelişmesine katkılarda bulunurken, ilerleyen yıllarda sektörün bilgi ve iletişim merkezi olarak kendine yer edinme hedefinde.

Fuar süresince yapılması planlanan etkinlik, konferans ve paneller ile desteklenecek olan organizasyon, sektör üreticileri ve çalışanları için akademik açıdan da başarılı ve faydalı olacak.

Sadece kendi sektörünüzden katılımcı, ziyaretçi, yönetici ve bürokratların yer aldığı, son gelişmelerin takip edildiği, sorunların çözüme ulaştığı bu dev platform ziyaretçilerini bekliyor. (Kaynak: http://www.elkafuar.com/ceviz-turkiye-fuari/)

[/one_half][one_half_last]

WALNUT CULTIVATION, TECHNOLOGY AND MARKETING FAIR COMING SOON

Turkey Walnut Fair brings together the sector giants at the ANTALYA CAM PIRAMIT Congress and Exhibition Center from 19 to 22 February 2020…

As the sector’s single and largest organization, TURKEY WALNUT FAIR, which will be held for the first time in Turkey, will serve for those concerned.

The event, that will be held with the cooperation of Elka Fairs and Agriculture Agency at Cam Piramit between 19-22 February 2020, will be a commercial platform where all kinds of products and services related to walnut will be showcased and meet with professionals for 4 days.

The exhibition, which will be included a wide range of walnut cultivation, machinery and equipment, marketing and trading, consumer products and technologies,  set out with the full supports of  the relevant chambers and associations.

In addition to its contributions to the development of the country’s trade and export, the organization, which will host its invitees from all over the country and  world, aim for gaining a place as the information and communication center of the sector in the following years. 

The organization, which will be supported by the planned events, conferences and panels during the fair, will also be succesfull and beneficial in terms of academic for the sector producers and employees.

We invite you to be our participant and visitor so that you can take part in this giant platform where only the participants, visitors, managers and bureaucrats from its own sector will attend and where the latest developments will be followed and problems will be solved.

(Source: http://www.elkafuar.com/ceviz-turkiye-fuari/)

[/one_half_last]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir