Excell’in Karşı Konulamaz Yükselişi  

 

unnamedBakliyat Sektörü, Kapalı Eleme&Temizleme Makinelerinde devrim niteliğinde bir teknoloji kullanıyor: Excell Serisi yarattığı etki ile fark yaratıyor. Değişik özelliklerde Excell’ler mevcut. Bugün 10’larla ifade edilen bu sayının gelecekte 100’lerle ifade edileceği AKY Technology tarafından öngörülüyor.

21. yy teknolojik evrim ile göz dolduruyor. Hemen hemen her alanda devrim niteliğinde makineler, yazılımlar, sistemler, uygulamalar geliştirilmiş durumda. Tarım sektörü de bu çağın getirdiklerinden payına düşeni alıyor. Akıllı makineler üretimde insan unsurunu devre dışı bırakıyor. Kendini yeniden ve yeniden üreten Makine Serileri evrim geçiriyor. Artık teknolojiler tanıtılırken önünde şu sıfat var: “Daha”!

Kuru Gıda Sektöründe Kapalı Eleme Makinesi “Excell Serisi” işleri çok kolaylaştırdı ve gün geçmiyor ki bir yenilik özelliklerine eklenmesin. “Sarsıntısız, eleme kapasitesi yüksek; daha az enerjiyle uzun süre çalışan, mükemmel temizlik, tasarımda gösteriş ve esneklik, kolay kullanım, uzun ömürlü gibi niteliklere sahip Excellerden sonra şimdi de “Bir makinede iki makine” prensibiyle çalışanlar sektöre hükmediyor. Bu tasarımsal özellik gelecekte gelişerek çeşitlenecek.

Türk mühendislerinden oluşan AR- GE Ekibi, araştırma ve test aşamalarını yöneterek geleceğe şekil veriyor. Sürekli kendini aşmak ve benzersiz olma mücadelesi aralıksız sürüyor. Teknoloji geliştirme işi zamana karşı verilen savaş. Teknolojinin karşı konulamaz yükselişinde ilklere imza atmak gerekli.

 

AKY Technology’de Teknoyeniliklerin Sonu Yok!

AKY Technology için 2016 yılı önemli. Mevcut Araştırma Geliştirme Projeleri ve yapılanmalar tamamlanmış olacak. Ayrıca Bakliyat sektörüne hizmet veren kuruluşların çehresini değiştirecek makineler üretilerek AKY’nin gelecek tasarısındaki yerini alacak. Akıllı makineler daha sessiz ve sarsıntısız, yüksek kalitede eleme& temizleme, boylama işlemini gerçekleştirecek. Şimdi AKY bünyesinde 300 farklı makine var. Bunun 30’u aşkınını Excell Serisi makineler oluşturuyor. Üretiminin yapıldığı günden bu güne Dünyanın farklı noktalarına 300’ü aşkın Excell kurulumu gerçekleştirildi.  Excell Serisinin sonuncu üyeleri: iç hacmi ile Dünyanın en büyük kapalı eleme makinesi iddiasını taşıyan EXCELL 308; “Bir makinede iki makine” prensibi ile çalışan ve bakliyatı iki kere temizleyen Excell Turbo 208 ile hassas temizleme ve boylama işlemi yapan Excell Combo 406.

 

Son Teknoloji Excell Serisi, Excell 308

Dünyanın en yüksek iç hacmine sahip kapasiteli iyi temizleme eleği iddiası ile piyasaya sunulan makine, her türlü taneli tarım ürününü mükemmel şekilde eleme ve temizleme özelliğine sahip. Daha yüksek etkenli hava ile ürün kaldırabilen 308, sessiz& sarsıntısız, teknolojik, elektronik& dokunmatik kontrollü ve hijyenik olmasından dolayı tercih ediliyor.

 

AKY Technology’den Kuruyemiş Sektöründeki Üreticilere, TURBO

Excell Turbo 208, Kuruyemiş sektöründeki firmalara müjde niteliğinde bir teknolojik ürün. “Bir makinede iki makine” prensibi ile üretilen Turbo, temizleme işini basınçlı hava sistemi ile yapıyor ve hafif taneyi bu sistemle iki kere temizliyor: Tozu ve çöpü çift kere alınan ürün boylama işlemine hazır hale getiriliyor. Kullanıcısına zamandan kazandıran Turbo, iki makine gücünde tek makine olduğu için az yer kaplıyor. Ayrıca, ürüne göre üretim kapasitesi değişen makine, tam otomasyon sistemi ile kullanım kolaylığı da sağlıyor. Minimum ses ile sarsıntısız çalışan teknoloji, kapalı sistemi ile ürünü tozdan koruyor. Kuruyemişçilere özellikle de ay çekirdeği işindekiler düşünülerek tasarlanmış makine sektör için önemli bir yenilik.

 

AKY Technology’den Bakliyat Sektöründeki Üreticilere, COMBO

Excell Combo 406, bakliyat sektöründe hizmet veren üreticiler için özel olarak geliştirildi. “Bir makinede iki makine” prensibiyle geliştirilen bir diğer yenilik olan Combo, tek başına hem iyi temizleme hem de boylama işini üstleniyor. Taneli ürünlerde ön temizleme ve hassas temizleme yapan, bakliyatı 5 farklı boya ayıran teknoloji, saatte maksimum 15 ton temiz ürün verebiliyor. Ekrandan yönetim sistemi kullanıcısına kolaylık sağlarken; kapalı sistem olması sonucun daha hijyenik ve neredeyse sarsıntısız ve gürültüsüz olmasını sağlıyor.

 AKY Technology’de teknoyenilik zamanı sürecek!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir