ETİYOPYA TİCARET HEYETİ BİR KERE DAHA AKY TECHNOLOGY’DE

26 Ağustos Pazartesi Günü, Etiyopya Ticaret Heyeti, AKY Technology’yi ziyaret ederek Hububat Eleme Teknolojileri ile ilgili bilgi aldı. Türk makinelerini inceleyen Heyet, uzmanlardan teknolojik gelişmeler ile ilgili bilgi aldı.

AKY Technology bu sene de, geçen senelerdeki gibi Etiyopya’dan misafirlerini ağırladı. Etiyopya Fahri Konsolosu Sn. Bülent Elbeyli ve 20’yi aşkın Etiyopyalı İş insanından oluşan Heyet, Mersin’de Kuru Gıda Sektörü’nde hizmet veren önemli kuruluşları ziyaret etti. Dünya’ya Hububat Eleme Teknolojileri geliştiren AKY Technology’de bu kuruluşlardan biri oldu.

Etiyopya Bakliyat İthalat ve İhracatçıları Birliği Üyeleri, 26 Ağustos 2019 Pazartesi Günü, AKY Technology’yi ziyaret etti. Bakliyat, hububat, kuruyemiş, tohum ve yağlı tohum alanında geliştirilen 350’yi aşkın makine ve ekipmanın imal edildiği 1. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrika alanı gezdirilirken; AKY Technology dış ticaret uzmanları ve mühendisleri tarafından da heyete bilgi verildi.

27 Ağustos Salı Günü ise Heyet, saat 10.00’da Akdeniz İhracatçılar Birliği’nde ağırlandı. Bu ticaret ziyaretinde, karşılıklı iş ilişkilerini geliştirmek amacıyla B2B etkinliğinde bulunuldu.  Bu tür etkinliklerle iki ülke arasındaki ticaret hacmini artırmak hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir