Birleşmiş Milletler, 10 Şubat Gününü Dünya Bakliyat Günü İlan Etti!//United Nations has announced the date of 10 February as Global Pulse Day


HÜSEYİN ARSLAN (1)

Birleşmiş Milletler, 10 Şubat Gününü Dünya Bakliyat Günü İlan Etti!

20 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda, 10 Şubat günü Dünya Bakliyat Günü ilan edildi. Uzun süredir beklenen bu karar, sektör için bir milat olarak kabul ediliyor. 10 Şubat günü, 2019 yılından başlamak üzere her sene Dünya Bakliyat Günü olarak kutlanacak.

Bu tarihi kararın başka bir önemli noktası da, söz konusu kararın Dünya Bakliyat Konfederasyonu Başkanı Hüseyin ARSLAN’ın başkanlığı döneminde alınmasıdır. Başkanlığının ilk gününden itibaren bu amaç için çalışan ARSLAN ve ekibi, yoğun bir tempo sonucu hedeflerine ulaşmış bulunmakta.

Hüseyin ARSLAN, “Bu ilan bakliyatın, evrensel barışı güçlendirmeyi amaçlayan bir eylem planı olan Birleşmiş Milletler’in 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Ajandası’nın kapsamlı, etki alanı geniş ve insan merkezli hedeflerini gerçekleştirmede belirleyici bir rol oynayabileceğinin kanıtı niteliğindedir” şeklinde konuştu. ARSLAN sözlerine, “Dünya Bakliyat Günü, bakliyatın insanlar ve gezegenimiz için sağladığı faydalar konusunda farkındalığı arttırma anlamında benzersiz bir fırsat sunacaktır” şeklinde devam etti.

2019 yılında kutlayacağımız Dünya Bakliyat Günü için 8 haftadan daha az bir süre kaldığını belirten ARSLAN, Tüm dünyada çeşitli aktivitelerle kutlanacak olan Dünya Bakliyat Günü için ülkemizdeki bakliyat sektörü paydaşlarına da çağrıda bulunarak anılan günde işbirliği içerisinde organizasyonlar düzenlenmesini talep ederek sözlerine son verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir