Sattar Ben Diyan Al Allaf Un Ticareti Yapıyor

Erbil, Irak’ın Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin başkenti ve en büyük şehri. Şehrin nüfusu 1,1 milyon civarındadır. Nüfus Kürtler, Türkmenler, Araplar, Keldani ve Süryani Hristiyanlardan oluşur. Bölgenin önemli ve ekonomik olarak gelişmiş şehirlerindedir ve canlı bir ticaret hayatı vardır. Bu noktada son dönemde Türkiye ile Irak arasında yoğun bir ticaret alışverişi yapıldığını belirtmek de fayda var.

La Recolte Du Monde Dergisi olarak Erbil ziyaretimizde şehrin kuru gıda sektörü alanında başarılı işler yapan isimlerinden biriyle keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Sattar Ben Dıyan Al Allaf.

Un, buğday gibi ürünlerin ticaretini yapan Sattar Ben Dıyan Al Allaf’ı sayfalarımızda ağırlıyoruz. Keyifli okumalar.

Kuru Gıda Ticareti yapmaya uzun yıllar önce başlayan Allaf, adım adım büyüdüklerini belirterek sözlerine başlıyor. Un ve buğday ticaretinde iddialı olduklarını belirten Allaf, Türk makinelerini beğendiğini ve AKY Technology’den buğday tohumu temizlemek üzere 2 üretim hattı aldıklarını sözlerine ekliyor. Alaaf, “Buğday Temizleme Tesisimizin biri 10 ton/ saat ürün verirken diğeri 20 ton/ saat ürün işliyor.” dedi.

Türkiye ile yakın ticari ilişkiler kurduklarının altını çizen Allaf, “2020 yılında yepyeni bir projeye imza atacağız. Tavuk çiftliği kurarak yumurta üretmeyi planlıyoruz. Makinelerimizi yine Türkiye’den temin edeceğiz.” ifadesinde bulundu.

Allaf, “AKY Technology ve ekibime teşekkür ederiz. Ayrıca bizi Erbil’de ziyaret ederek makinelerin kurulum ve kontrolünü gerçekleştirdikleri de ayrıca teşekkür ederiz.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir