NAWRAS GROUP:KISA SÜREDE ÇOK YOL ALDI

Ekran Resmi 2015-07-25 10.37.17

La Recolte Du Monde, Nawras Group’un Kurucularından Muzaffer Hocaoğlu ile röportaj gerçekleştirdi. Mersin Serbest Bölgesi’nden Dünyaya açılan bu markanın gelişim yolculuğunu yöneticisinden dinleyeceğimiz röportajımız başlıyor.

Nawras Group’s markasını tanıyabilir miyiz?
1990 yılında kurulan Nawras 12 yıllık bir geçmişe sahiptir. Yabancı sermayeli bir şirketiz. Nawras Tarım Ürünleri ve Nawras Company bünyemizde yer alıyor. Ayrıca müşteri ihtiyaçlarına daha etkin ve hızlı cevap verebilmek amacı ile modern paketleme tesisi olan AJM Gıda ve Tahuna Bakliyat eleme ve temizleme tesisini kurarak bir şirketler topluluğu haline geldik.Gıda alanında geniş bir ürün yelpazesine sahibiz: Bakliyat, Bulgur, Yağ, Margarin, Sos, Domates Salçası, Tuz, Zeytinler, Kuruyemiş, Un ve Pastacılık. Ayrıca firmamız bünyesinde iki marka adı var: Biri NAWRAS FOOD ve diğeri ise KHOSH.  Yurt içi ve yurt dışına hizmet veriyoruz. İki tane tesisimiz var: Biri Mersin Serbest Bölgesinde ve diğeri de eski yerimiz olan Cami Şerif Mahallesinde.Irak; Zakho, Baesheka, Kirkuk, Sulaymani ve Arbil’de Ofislerimiz var.Irak’ta çok saygın bir marka değerimiz var ve bunu korumak için de kalite çizgimizden ödün vermeden çalışmayı sürdürüyoruz.

Ekran Resmi 2015-07-25 10.37.29Hangi ülkelere hizmet götürüyorsunuz?
Öncelikli olarak daha önce belirttiğim gibi Irak’ta saygın ve kabul görmüş bir firmayız. Suriye, Libya, Ürdün ve İsveç’e de hizmet götürüyoruz. Irak’ta dağıtım ağı ve kendi depolarımız var. Kendi lojistik firmamızla her yere sağlıklı bir şekilde dağıtım gerçekleştirebiliyoruz. Libya’da 6 aydır aktif satışlarımız var. Suriye’de biliniyoruz. Hizmet sürecimizi özetleyecek olursak; Dünyanın değişik ülkelerinden ürünü alıyor; kontrol ediyor, gerekiyorsa tekrar temizliyor, paketliyor ve satışa uygun hale getiriyoruz. Son olarak da dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

Gelecek planlarınız nelerdir?
Olduğumuz yeri korumak için çalışıyoruz. Bizim için müşterinin bir kere değil, hizmetimizden memnun kalarak tekrar ve tekrar bize gelmesi önemli. Bunun için de ticari ahlakımızı koruyarak yolumuza devam edeceğiz.

Yıllık tesis işleme kapasiteniz nedir?
Yıllık 40.000 ton paketleme yapıyoruz. Aylık 3000 Ton paketleme, 3000 4000 Ton çuval yapabiliyoruz. Ama daha çok paketleme üzerine çalışıyoruz.

Son olarak belirtmek istediğiniz bir şey var mı?
Tercih edilen bir marka olmak için çok çalışmak gerekiyor. İşi iyi yapmak ve müşteriyi memnun bırakmak önemli. Bunun altında da iş ahlakı yatıyor. Emek verdikçe geri dönüşler alıyorsunuz. 5 ya da 10 yıl sonra bir bakıyorsunuz ki; başarıyı yakalamışsınız ve onu korumak için gayret ediyorsunuz. Bizim durumumuz bu! Durmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Ekran Resmi 2015-07-25 10.37.55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir