Inter Academy

Inter Academy Mersin Futbol Okulu’nu açmaya nasıl karar verdiniz?

Inter Futbol Takımı, İtalya’nın en köklü takımlarından bir tanesidir. Inter Takımının merkezi Milano’dur. Hakan Şükür, Emre Belezoğlu, Okan Buruk gibi Türk Futbol tarihine adını yazdıran yeni nesil oyuncularımız Inter’de oynamıştır. Biz Inter Academy ile çalışmaya karar vermeden önce İspanya, Fransa, Almanya, Hollanda, Belçika Liglerindeki takımların okullarını araştırdık. Barcelona Futbol Okulu, Paris San Germen Futbol Okulu distribütörlükleri Türkiye’de alınmıştı. Inter Futbol Okulu bize hızlıca döndü.

Neden Mersin?

Çünkü Mersin ve çevre yöresindeki Adana, Hatay gibi illerde yetenekli gençlerin varlığına inanıyoruz. Bu bölgeden cidden iyi sporcular çıkıyor. Bugün Inter Futbol Okulu’nun Türkiye’deki temsilcisiyiz. Tüm Türkiye’de dağıtım yapabiliriz. Adana, İzmir, Diyarbakır’a bayilik vermiş durumdayız. Mersin’de istediğimiz sayıda bayilik verme hakkımız var. Ancak Türkiye’nin geriye kalan illerinde kendi çatımız altına 5 adet daha okul açma hakkımız var.  Bugün itibariyle Mersin’de 35 hocamız var. Mersin Merkez, Mezitli Berlin, Merada, Vipol, Karaca. Ayrıca Mersin’in Silifke, Tarsus ve Erdemli ilçelerinde de sahalarımız bulunuyor. Diyarbakır, Ankara, İzmir, İstanbul gibi bir çok ile de bayilik veriyoruz.

Inter Futbol Akademi’deki eğitimi kaliteli hale getiren uygulamalarınız nelerdir?

Teknik altyapı, eğitmenlerimizin deneyimi, futbol eğitimi alan öğrenciye manevi güç veren orijinal forma gibi konuların ötesinde “Sporcu Gelişimini Takip Programı”  Inter Akademi’de bulunuyor.

Bu program ile ilgili daha ayrıntılı bilgi vermek isterim: Basketbol, Futbol, Tenis gibi takım oyuncularının henüz çocuk yaşta sağlık durumu takibe alınarak kayıt edilmeye başlanıyor. Örneğin; kas gelişimi, boy gelişimi tansiyon, kalp-damar durumu, kemik yaşı, sakatlanma hikayesi vb. 3 aylık periyodlarla ölçülerek programda depolanıyor. Böylece; yeşil sahalarda başarılara imza atan ve milyon dolarlık transfer ücretleri ile değeri ölçülen bir profesyonele dönüştüğünde; geride büyük bir veri birikmiş oluyor. Futbol Takımı Yönetimleri bu takip programlardaki veriler çerçevesinde, futbolcuları ile gelecek planlıyorlar. Biz de de bu uygulama var. Işık saçan çocukları takibe alıyoruz. Tesisleşmeye gidiyoruz. Şuan Amatör Ligte oynayan, 3 tane takımımız var: Mersin Mezitli Spor, Altun Spor ve Mersİnter.  Bu takımlarda aşağıdan gelen çocuklar takip edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir