Alaaf, “Hedef, Organik Hayvan Yemi”

Sayın Ali Alaaf, Erbil’de bakliyat ticareti yapan sektör temsilcilerinden biri. Bundan 14 yıl önce, kardeşiyle birlikte kümes hayvanları için yem ticaretine başlayarak kuru gıda sektörünün bir parçası oluyor. O günden beri de yem üretimi ve ticaretinde büyüyerek yoluna devam ediyor. Erbil merkezli firmanın Türkiye, Ukrayna ve Brezilya ile ilişkileri söz konusu.

Alaaf, “Türkiye’nin Mardin ilinde, 9 bin m2 alan üzerinde  fabrika kurarak çalışmalarımızı genişletiyoruz. Organik hayvan yemi yapacağız.” dedi.

Sizi tanıyabilir miyiz?

Adım Ali Alaaf. 1976 yılında Erbil’de dünyaya geldim. Ziraat mühendisi olan kardeşim ile bir aile şirketimiz var ve 14 yıldır kümes hayvanlarına yem üreterek satışını gerçekleştiriyoruz. Buğday, arpa ve öğütülmüş mısır ürünlerini yem yapmak için işliyoruz. Erbil’de 20 ton/ saat buğday temizleme tesisimiz var.  Bir Türk firması olan AKY Technology’den temin ettik.

Tesisinizden bahseder misiniz?

Türkiye’nin Mardin ilinde, 9 bin m2 alan üzerinde  fabrika kurarak çalışmalarımızı genişletiyoruz. Organik hayvan yemi yapacağız. Günümüzde hayvanların ne ile beslendiği önem kazandı. İnsanlar bilinçlendi. Sağlıklı et ve süt ürünleri tüketmek istiyor. Bu noktada hayvanları sağlıklı yemlerle beslemek önem kazanıyor.

Dünyadaki bu organik yem akımına bizde dahil olduk. Organik ürünlerimizi dünyaya servis etmeyi hedefliyoruz.

Merkeziniz neresidir ve hangi ülkeler ile ticaretiniz var?

Ana pazarımız Irak. Daha öncede belirttiğim gibi Türkiye Mardin’ de bir tesis kuracağız. Türkiye, Ukrayna ve Brezilya’dan ürün ithal ediyoruz. Hedefimiz hayvan yemini gelecekte Türkiye’ye ve diğer ülkelere ihraç etmektir.

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

AKY Technology’ye, sahiplerinden Satış Departmanına  kadar teşekkür borçluyum.  Özellikle satış sonrasında da ihtiyaçlarımıza cevap veren ve bizimle büyük işbirliği yapan Sayın Suha Yıldız’a teşekkür etmek istiyorum. Gelecekteki yeni yatırımlarımızda da AKY ile çalışmak istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir