Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Adı Değişti

İklim Değişikliği Sorunun, insanlığın ortak meselesi olduğu vurgusunu yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekim 2021 tarihinde iklim sorununa yönelik alınacak önemlere ilişkin açıklamada bulundu:

“Öncü ve etkin bir rol üstlenmekte kararlıyız. Türkiye olarak Paris İklim Anlaşması’nı meclisimizin onayı ile birlikte yürürlüğe koyduk. Önümüzdeki haftalarda İtalya ve İskoçya’da yapılacak zirvede ülkemizin yaklaşımlarını tüm taraflarla paylaşacağız. Yeşil Kalkınma Devrimi’ni krizin çözümünde öncü ve etkin bir rol üstlenmekte kararlıyız. Hükümet olarak üzerimize düşenleri yaptık, yapıyoruz, yapacağız. Rahmetli Cemil Meriç, samimiyet öyle bir dildir ki, onu kör de görür, sağır da duyar, diyor. Biz bugüne kadar milletimizin gönlünde karşılığı olmayan hiçbir uygulamayı hayata geçirmedik.” dedi.

Çevre, Şehircilik Bakanlığı’nın adını “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı” olarak değiştirdiklerini ve “İklim Değişikliği Başkanlığı” kuracaklarını açıklayan Cumhurbaşkanı, “Tarım ve Orman Bakanlığımıza bağlı olan Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğünü Çevre, Şehircilik İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlıyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir