KAZAGRO KAZAKİSTAN’DA DÜZENLENDİ

KazAgro 2021 ile Kazfarm 2021 fuarları, 20- 22 Ekim 2021 tarihlerinde, Nur- Sultan’da düzenlendi. Ülkemizden de işletmeler fuardaki yerini aldı. Türk Tarım Makineleri üreticisi AKY Technology’de hububat eleme teknolojilerini tanıtmak için stant kurdu.

KazAgro/KazFarm’da yüzlerce firma, en yeni tarım makine ve ekipmanlarını, çiftçilik ve hayvancılığın yanı sıra, gıda işleme teknolojilerini binlerce profesyonel ziyaretçiye sergiledi. Onlarca fazla ülkeden firmaların katılımı, fuarın uluslararası karakterini vurguladı. Dünyanın en büyük 9. bölgesine (2,7 milyon kilometrekare) sahip olan Kazakistan henüz tam potansiyelini kullanamamış durumda. Ülkede modern tarım makine ve ekipmanlarına, bilgi birikimine ve etkili sulama teknolojilerine artan bir talep var.

2021 yılı itibariyle tarım alanında yönetim eliyle planlamalar yapılmış ve kararlar alınmıştır. Toprak verimliliğini artırmak, yeni değer zincirleri geliştirmek, verim ve fiyat dalgalanmalarını olumlu yönde etkilemek amacıyla tarım ürünlerinin çeşitlendirilmesi planlanmaktadır. Buradaki amaç, yem bitkileri, yağ bitkileri (ayçiçeği, soya fasulyesi) ve tahıl bakliyatlarının (bezelye, mercimek) yetiştirilmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir