Azerbaycan’da ilk kez düzenlenen “Rebuild Karabağ 2021” Fuarı

20-22 Ekim tarihlerinde Bakü’de ilk kez Azerbaycan fuarı “Rebuild Karabah 2021 düzenlendi. Fuar, Karabağ bölgesinin kalkınmasına katkıda bulunabilecek, farklı ülkelerden şirketlerin benzersiz deneyimlerini, yenilikçi çözümlerini ve yatırım önerilerini tek bir platformda sergilemektir. Fuar aynı zamanda şirket temsilcileri ve devlet kurumları arasında bir iletişim platformu da oluşturmakta.

Karabağ’ın zengin doğal kaynakları ve ekonomik potansiyeli dikkate alınarak, “Rebuild Karabağ 2021” Fuarı, çok çeşitli ekonomik faaliyet alanlarını kapsamayı planlıyor ve şirketleri şu sektörlerden katılmaya davet ediyor: bankacılık ve yatırım, güvenlik, madencilik, sağlık, bilgi teknolojisi, eğitim, gıda işleme, tarım, inşaat, yol yapımı ve altyapı, ulaşım, turizm ve kültürel miras, enerji ve çevre. Fuar 3 günü boyunca, katılımcılar ve misafirleri buluşturdu. Fuarda, Türk Tarım Makineleri üreticisi AKY Technology’de hazır bulundu.

Fuar, Karabağ Canlandırma Fonu, Ekonomi Bakanlığı’na bağlı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ajansı, Azerbaycan İhracat ve Yatırım Teşvik Fonu (AZPROMO) tarafından desteklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir