AKY TECHNOLOGY’DEN BÜYÜK AÇILIŞ

12109851_542996795851726_6857820063359001120_oKuru Gıda Sektörüne eleme& temizleme makineleri üreten ve geliştiren AKY Technology, 2015 yılının Ocak ayında üretime başladı. Türkiye’nin ve Dünya’nın farklı yerlerine makineler gönderen Kuruluş, 13 Ekim Salı Günü fabrika açılışını büyük bir kutlama ile gerçekleştirdi.

Bakliyat ve hububat sektörünün dev isimlerinin buluştuğu Açılış’ta iş ve siyaset dünyasından isimler ağırlandı.

AKY Technology’nin en son geliştirdiği eleme&temizleme makineleri olan Excell Combo ve Excell Turbo’nun tanıtıldığı organizasyonda, Türkiye’nin tanınmış yüzleri sahne aldı.

 

AKY Technology gençlik ve deneyimi iş potasında eritiyor. Kuru gıda sektörüne eleme& temizleme makineleri üreten AKY Technology, fabrika açılışını gerçekleştirdi. 45 yıllık deneyimini arkasına alarak yeni bir başlangıç yapan Sabahattin Akyürek yönetimindeki AKY Technology; bakliyat, kuruyemiş, tohum ve yağlı tohum alanında, en yeni teknolojilerle tarım sektörüne hizmet etmekte.

Kuruluş, 25Bin m2 üretim alanında 200 farklı çeşit eleme& temizleme& seçme& paketleme makine üretimi yapılmaktadır. 20 Milyon TL yatırımla kurulan Fabrika, yıllık ortalama 3000 adet makine üretim kapasitesine sahiptir. 20 ülke ile ticari ilişkilerini sürdüren AKY Technology’nin 2016 yılı hedefi 40 ülke ile ticaret yapmaktır. Ayrıca ABD, Mısır ve Bulgaristan’da temsilcilikleri bulunmaktadır.

13 Ekim Salı Günü, Saat:16.00’da başlayan Fabrika Açılış etkinliğinde önemli isimleri bir araya geldi. Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 26. Dönem Mersin CHP Milletvekili Adayı Aytuğ Atıcı, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Bakanı Sabri Tekli ve Arbel Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Arslan ile sanayici ve işadamları AKY Technology Fabrika Açılışı’nda bulundu.

Protokol mensuplarının konuşmaları ile başlayan Açılış, kurdele kesim merasimi ile devam etti. Merasimin ardından “Teknoyenilik zamanı” sloganı ile üretim prensibini özetleyen Kuruluş’un İcra Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Gökmen Akyürek, son teknoloji fabrikayı ve en yeni makineleri protokol mensupları, sanayici ve işadamlarına tanıttı.

Kuruluşun Ar-GE Ekibi tarafından geliştirilen Excell Serisinin en yenileri, Excell Combo ve Excell Turbo’yu gezi heyetine ve basın mensuplarına özellikle tanıtıldı. AKY Technology İcra Kurulu Başkanı Gökmen Akyürek, “Excell Combo ve Excell Turbo’yu size tanıtmanın gururu içerisindeyim. Bu makineler ile bakliyat& hububat sektörü yeni ufuklara yelken açacak. Excell Combo ile bakliyatı hem temizleyecek hem de boylayabileceksiniz. Excell Turbo ile de iki kere temizlik yapabileceksiniz. Dünyada bir ilk olma iddiasıyla üretilen bu makineler ile kusursuza yakın sonuç elde edeceksiniz.” dedi.

Fabrika Açılışı, Vatan Şaşmaz’ın sunumuyla Doğukan Manço’nun DJ performansı, Turabi Çamkıran ile söyleşi ve Atiye Akustik konseri ile devam etti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir