AKY TECHNOLOGY DÜNYA OYUNCUSU OLMAYA ADAY

aky_metal

 

AKY Technology, gençlik ve deneyimi iş potasında eritiyor. Kuru gıda piyasasında dünya oyuncusu olmayı hedefleyen AKY Technology’nin belirlediği süre 5 yıl! Kuruluş, geliştirdiği yeniliklerle sektörün taleplerine yön vererek önce Türkiye bakliyat piyasanın teknoyenilik öncüsü sonra da Dünya üretiminin %5’lik paya sahip markası olacak.

 

Hububat, bakliyat, tohum, yağlı tohum sektörüne teknolojiler geliştiren ve üreten AKY Technology çok deneyimli ve genç bir kuruluş. Kurucularının sektörde yarım asırlık bir geçmişi var. Dolayısıyla AKY Technology’nin temelini atan milat çizgisi 50 yıl öncesine dayanıyor. Ancak resmi kuruluş tarihi 2015 yılının Ocak ayını işaret ediyor.

AKY Technology, Sabahattin Akyürek tarafından kuruldu. Bakliyat Sektörüne yarım asır hizmet eden Akyürek, Mersin Eleği olarak bilinen 6 Tekneli Bakliyat Eleme Makinesi’nin mucididir. Yönetiminde Gökmen Akyürek, Uğur Akyürek ve Filiz Akyürek’in olduğu AKY Technology ise güçlü bir aile şirketidir.

AKY Technology deneyimini, geçmişte edinilmiş iş bağlantılarını kullanarak çok kısa sürede %99 oranında üretim kapasitesine ulaştı. Ayrıca çok sayıda yeni teknoloji de geliştirdi. Sonuncu teknolojik yenilik, Excell Cleaners 308 ve diğerleri de yolda!

 

25 Bin Metrekare Alandan Bütün Dünyaya Üretim

Ürün pakete; paket kutuya; kutu koliye; koli robotla palete…  Ürünün markete ulaştırılana kadar ki süreci, AKY Technology’nin üretim alanını çiziyor. Kuruluş, kuru gıda sektöründeki her alana mekanizasyon anlamında hizmet ediyor. 25 Bin m2 alanda “eleme-temizleme- seçme- paketleme” işi yapan en son teknoloji makineler üretiliyor.

200 farklı çeşit makine üretimi gerçekleştirebilen AKY Technology, sloganı olan “teknoyenilik zamanı” ile üretimde birincil önceliğini vurguluyor. Her iki ayda bir, bir teknoloji sözü veren ve yılda ortalama 150 adet anahtar teslim fabrika kurabilme kapasitesi olan Kuruluş, Türkiye ve Dünya’nın farklı kıtalarına teknoloji kuruyor. Güçlü temeller üzerinde yükselen kuruluş AKY Technology, icatları ile hep genç kalmayı hedefliyor.

 

Gelecek Hedefimiz, Güçlü Bir Dünya Oyuncusu Olmak

AKY Technology, 20 milyon TL’lik yatırımla kuruldu. 2015 yılı ciro hedefini 35 milyon TL olarak belirledi ve kar payını katlayarak büyüyor. Yıllık ortalama 2.716 adet makine üretebilme kapasitesi olan AKY Technology, yerli üretim ile ülkeye katma değer sağlarken, ithal malların önüne geçerek pazar payını artırıyor. 2016 yılından sonra hedef daha da büyüyerek yapılan icatlar ile Dünya pazarının %5’ine sahip olmak.

 

AKY Technology’de Teknoyeniliklerin Sonu Yok!

AKY Technology için 2016 yılı önemli. Mevcut Araştırma Geliştirme Projeleri ve yapılanmalar tamamlanmış olacak. Ayrıca Bakliyat sektörüne hizmet veren kuruluşların çehresini değiştirecek makineler üretilerek AKY’nin gelecek tasarısındaki yerini alacak. Akıllı makineler daha sessiz ve sarsıntısız, yüksek kalitede eleme& temizleme, boylama işlemini gerçekleştirecek.

Şimdi AKY bünyesinde 200 farklı makine var. Bunun 30 adedini Excell Serisi makineler oluşturuyor. Üretiminin yapıldığı günden bu güne Dünyanın farklı noktalarına 300’ü aşkın Excell kurulumu gerçekleştirildi.  Excell Serisinin sonuncusu, Dünyanın en büyük kapalı eleme makinesi iddiasını taşıyan EXCELL 308.

 

Son Teknoloji Excell Serisi, Excell 308

Dünyanın en yüksek kapasiteli iyi temizleme eleği iddiası ile piyasaya hizmete sunulan makine, her türlü taneli tarım ürününü mükemmel şekilde eleme ve temizleme özelliğine sahip. Daha yüksek etkenli hava ile ürün kaldırabilen 308, sessiz& sarsıntısız, teknolojik, elektronik& dokunmatik kontrollü ve hijyenik olmasından dolayı geleceğe hükmediyor.

 

AKY Technology Yurtdışı Şubeleri Sırasıyla Açılıyor

2015 yılı içerisinde Bulgaristan’da Gökmen Akyürek EOD adlı şirket kuruldu. Üretiminin %80’ini yurtdışına ihraç eden AKY Technology’nin 20’ye yakın ülke ile ticari ilişkisi var. Bu sayının 40’a çıkarılması hedefleniyor. Bu amaca yönelik olarak Dünyanın farklı noktalarında şubeler açılıyor. Bulgaristan’dan sonra ABD Temsilciliği açıldı. Mısır’da bir şirket kuruldu ve gelecek dönemde de sırayla, Rusya ve Etiyopya’da şirket kurmak planlanıyor.

AKY Technology ile teknoyenilik zamanı sürüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir