15. Uluslararası Azerbaycan Tarım Fuarı Düzenlendi

Caspian Agro Azerbaycan Tarım Fuarı, 15. Kez tarım sektörü temsilcilerini Azerbaycan’ın Bakü şehrinde buluşturdu. Uluslararası arenada ilgi gören fuar, 18-20 Mayıs tarihleri arasında sürdü. Bakü Expo Center’de düzenlenen fuarda AKY Technology’de stand açarak yer aldı.

Fuar resmi web sitesi, “caspianagro.az” alınan bilgiye göre; Caspian Agro, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin tarım-sanayi alanında ileri teknolojilerin tanıtılması, deneyim paylaşımı ve yerli ve yabancı çiftçiler arasında karşılıklı yarar sağlayan ticari bağların güçlendirilmesi için piyasada kanıtlanmış bir araç olarak lanse ediliyor.

Fuar, tarım sektörünün en önemli oyuncularını, yerli ve yabancı uzmanları ve ithalatçılar, ihracatçılar, distribütörler, toptan ve perakende ticaret temsilcileri ve çiftçiler dâhil binlerce profesyonel ziyaretçiyi tek bir çatı altında topluyor.

Fuarın ana bölümleri; akıllı tarım, tarım makineleri, tarım tesisleri hayvancılık ve kümes hayvanları, seracılık, lojistik gibi geniş bir alana yayılıyor.

Azerbaycan Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı, Azerbaycan Cumhuriyeti Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ajansı, Azerbaycan İhracat ve Yatırım Teşvik Vakfı, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Ulusal Konfederasyon tarafından desteklenen fuar; Asya’nın önemli fuarları arasındaki yerini alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir