Tetik, “Tahıl kurutma makineleri alanında Metçağ Makine olarak İddialıyız, Başarımız tesadüf değil.”

Tahıl kurutma makineleri üreticisi Metçağ Makine’nin Değerli Yetkilisi Burhan TETİK ile söyleşerek tahıl ürünlerini kurutan “Poleks Dry” ürünüyle ilgili bilgiler edindik. Geride bıraktıkları 5 yılı ve dünya düzleminde kurdukları tesisleri, açtıkları ofisleri ve elde ettikleri başarıları konuştuk.

Adana’dan, Dünyanın 25 ülkesine doğrudan, 60 ülkesine de iş ortakları aracılığıyla hizmet götüren Metçağ Makine Firmasını ve kurucusu Burhan Tetik’i tanıdığımız röportajımız başlıyor.

 

Burhan Bey, Metçağ Makine Firmasından bahseder misiniz?

2014 yılından bu yana, Poleks Dry isimli tahıl kurutma makinemiz ile dünyaya hizmet veriyoruz. Ben ve kuzenim Çağlar POLAT, 2007 yılından bu yana sektörde farklı pozisyonlarda hizmet veriyoruz.  Piyasada kurutma makinesi üretimi alanında bir boşluk olduğunun farkındaydık. Bu boşluğu POLEKS DRY ile doldurduk.

Kuruluşumuzun hemen ardından, 2015- 2016 yılları arasında Türkiye’de 12 adet tesis kurduk. Kurutma Makineleri üretimi, kurulumu, yedek parça tedariki ve teknik servis hizmeti alanında yurtiçinde en geniş ağa sahip kuruluşuz. IPARD, TKDK’nın sağladığı destek ve teşvikli proje ihalelerinin %80 oranını biz alıyoruz.

Metçağ Makine’nin yurtdışına kurduğu tesislerden ve yurtdışı ofislerinizden bahseder misiniz?

Yurtdışı satışlarımıza 2016 yılında Kazakistan’a ihracat ile başladık. Burada üretim kapasitesi yüksek tesislerin kurulumunu gerçekleştirdik.

Bugün yurtdışında 25 ülke ile doğrudan çalışıyoruz. Ayrıca 6 ülkede ofisimiz var: Sırbistan, Ukrayna, Kazakistan, Makedonya ve Bosna Hersek. Bu 25 ülkede 5 yıl içerisinde 200’ü aşkın tahıl kurutma tesisi kurduk.

Partner kuruluşlarınız var mıdır?

Türkiye’de ve dünyada birden çok firma ile partnerlik anlaşmamız bulunmaktadır. Bu iş birlikleri sayesinde gücümüze güç katarak ilerliyoruz.

Sizi tercih edilir kılan şey nedir?

İlk olarak çekirdekten yetiştik ve özverili bir çalışma mantığımız var. İkinci makinelerimiz kaliteli. Ayrıca, ihtiyaç duyulan her an ulaşılabiliriz.+90 322 429 1 112 irtibat numaramız 7/24 açık.

Son olarak inovasyon bizim için önemli. Müşterilerimizi iyi dinliyoruz ve piyasanın ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte yeni bir makine geliştiriyoruz. Yeni bir teknolojimiz var. Makineyi piyasaya sürmeye hazırlanıyoruz.

Şunu da belirtmeliyim; biz de müşterilerimiz konusunda seçiciyiz. Tahıl Kurutma Sistemleri talep eden çok ve piyasa geniş. Biz enerjimizi doğru kanalda kullanmak isteriz. Bu nedenle referanslı müşteri ile çalışmak gibi bir prensibimiz var.

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Metçağ Makine bünyesinde üretilen Poleks Dry Tahıl Kurutma Makinesi, kalitesi tartışılmaz bir üründür. Tecrübe edenler ne demek istediğimi anlayacaktır. Çünkü POLEKS DRY, dünya markası haline gelmiş bir tahıl kurutma makineleri üreticisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir