SUUDİ ARABİSTAN’DAN DÜNYAYA “AHMET JALAMNEH”

ahmedo

La Recolte Du Monde Dergisi 13. Sayısı’nda Suudi Arabistan’dan bir misafir ağırlıyor. Suudi Arabistan’ın Başkenti Riyad’te faaliyet gösteren Al Halaf firması’nın sahibi Ahmet Jalamneh dergimiz sayfalarına konu oluyor. Gübre ve tohumculuk alanında ithalat- ihracat yaparak varlığını hissettiren kuruluş hakkında bilgi aldığımız sohbetimiz başlıyor.

 

Sizi tanıyabilir misiniz ve kuruluşunuz ile ilgili bilgi alabilir miyim?

Ben Ahmet Jalamneh. Makine mühendisiyim. Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da gübre alanında çalışmaktayım. Suudi Arabistan’ın en büyük gübre fabrikalarından biri olan fabrikamızın tesis alanı 14 bin metre karedir.

2005 yılında, fabrika alanı genişletildi. 2014 yılında da, Alkherj Endüstri Bölgesinde, son teknoloji makinelerden oluşan tam teşekküllü yeni bir fabrika açıldı.

 

Hedef kitlenizi kimler oluşturuyor?

İşimizde bölgemizde bulunan yerel pazar ve Kuveyt, Yemen gibi çevre ülkeler hedef kitlemizi oluşturuyor. Ürün kalitemiz ile biliniyor ve iyi tanınıyoruz.

 

Al Halaf’ın yakın dönem planı nedir?

Al Halaf olarak planımız işimizi daha da büyütmek özellikle ihracatımızı Afrika Kıtasında artırmak; biraz daha ayrıntılı anlatacak olursam da tohumculuk alanında ithalat ve ihracat işlemleri geçekleştirecek bir işletmeye sahip olmaktır.

 

Al Halaf’ın çalışma alanı, etki alanı ile ilgili de bilgi verir misiniz?

Al Halaf olarak Suudi Arabistan Tarım Piyasasın’ndaki payımızı da her geçen gün artırmak istiyoruz. Ayrıca Al Halaf, ABD firması olan Alfaalfa Tohum’un da distribütör firması olarak çalışıyor ve ABD’den ithalatçısı bir firma pozisyonunda çalışıyor.

 

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Teknolojiye tutkun bir insan olarak, son teknolojileri takip ediyor ve yeni makineler ediniyorum. Yenilik arayışım hiç bitmeyecek. La Recolte Du Monde Ekibi’ne de teşekkür ederim.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir