GULFOOD GIDA FUARI 2016 YOLDA

fuar_turlari_gulfood_2016_58_2209_0005

Gulfood Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı, Dubai’de 21. Kez düzenlenecek. Ortadoğunun en büyük fuarlarından olma iddiası taşıyan Gulfood, 21- 25 Şubat 2016 tarihleri arasında Dünyanın farklı ülkelerinden katılımcı ve ziyaretçileri ağırlayacak.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde her yıl düzenlenen Gulfood, bu yıl 21. Kez düzenlenecek. Geçen yıl gerçekleşen fuarda 156 ülkeden 84 bin ziyaretçi ağırlayan dev organizasyon bu yılda aynı kitleye ulaşmayı hedefliyor. Organizasyonun 2015 yılında açıklandığı istatistiklere göre; ziyaretçilerin %83’ü 6 ay içerisinde sipariş verebilecek kapasiteye sahip. Uluslararası çapta etki alanı olan fuarın katılımcılarının %64’ünü yabancı firmalar oluşturuyor.

Küresel Gıda Endüstrisinin önemli fuarlarından olan Gulfood Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı’nda; bal, pekmez, reçel, çay, kahve ürünleri, yumurta, süt ürünleri, çikolata, şekerleme, bisküvi, zeytin ve zeytinyağı ürünleri, bakliyat, baharat, yöresel ürünler, meyve suyu ve meyve suyu konsantre ürünleri, paketlenmiş ve hazır gıdalar başta olmak üzere pek çok ürün sergilenecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir